logotyp-metanoia-maria-rozwadowska

Jak wejść w przestrzeń serca?

Świadomość zakotwiczona w sercu - jest celem wszystkich zaawansowanych duchowych systemów i twoim naturalnym domem. Jest prawdziwym celem ludzkiego życia.

Jim Self

Koherencja serca

Koherencja to stan, w którym następuje harmonizacja i spójność pracy dwóch narządów: SERCA i MÓZGU. Narządy rozpoczynają komunikację, poprzez łączącą je sieć neuronów.

Każdy z nas miał okazje doświadczyć harmonizacji serca i umysłu. Doznajemy go zwykle spontanicznie, podczas głębokiego poruszenia lub przebłysków intuicji. Zdarza się, że przychodzą nam do głowy wtedy nowe schematy myślenia. Niestety fakt, iż przydarza się nagle i pod wpływem chwili sprawia, że nie możemy wykorzystać go w pełni.

Wiedza zgromadzona na podstawie najdawniejszych klasztornych zapisków, a także  prace badawcze naukowców z Instytutu HearthMath (IHM), zaowocowały stworzeniem prostej techniki, dzięki której możemy INTENCJONALNIE wejść w stan koherencji wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy.

Jak praktykować

3 KROKI SYNCHRONIZACJI:

1)  a. PRZENIEŚ SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ ZE ŚWIATA ZEWNĘTRZNEGO DO ŚWIATA WEWNĘTRZNEGO TWOJEGO CIAŁA. Każdy z nas w ciągu dnia koncentruje się na tym, co wokół nas. Początek praktyki polega na świadomym przeskoku z myślenia „out” na myślenie „in”.b. POŁÓŻ RĘKĘ NA SERCU. Ten bardzo subtelny i delikatny ruch (złożenie rąk na wysokości klatki piersiowej  lub dotkniecie opuszkami palców obszaru serca), to bardzo wyraźny sygnał dla naszej świadomości, że cała jej uwaga ma przenieść się w przestrzeń serca. NASZ UMYSŁ PODĄŻA ZA DOTYKIEM.

2) SPOWOLNIJ ODDECH. Możesz zastosować schemat 5×7. Przy każdym wdechu licz powoli do pięciu. Przy wydechu do siedmiu.

Spowolnienie i wydłużenie oddechu to kolejny sygnał, który dajesz swojemu ciału, tak jakbyś mówił: JESTEŚ BEZPIECZNY. W tym momencie Twoje ciało hamuje uwalniane z organizmu substancje chemiczne i hormony stresu takie jak kortyzol czy adrenalina, pozwalając tym samym na początek procesu uzdrawiania. CIAŁO ROZUMIE JĘZYK ODDECHU.

3) ZACZNIJ AUTENTYCZNIE ODCZUWAĆ:

WDZIĘCZNOŚĆ

DOCENIENIE CZEGOŚ LUB KOGOŚ

TROSKĘ lub

WSPÓŁODCZÓWANIE

Te emocje nie są przypadkowe. Są konkretne i uniwersalne. Wybierz jedno, które najłatwiej Ci poczuć. Zauważ, że w wymienionych uczuciach nie ma „miłości”. To ważne. „Miłość” to pojęcie niosące różne skojarzenia, jest sumą wiązek innych uczuć, nie zawsze idealnie czystych – zależnie od naszej historii i doświadczeń.

UWAGA!

Żeby proces miał sens i się udał, twoje uczucia muszą być AUTENTYCZNE. Szczerość uczuć to warunek tego, czy FAKTYCZNIE znajdziesz się w przestrzeni serca, czy tylko będziesz MYŚLAŁ, że w tej przestrzeni się znajdujesz.

Wykorzystaj muzykę, która ułatwia wejście w czucie. Pomocne są też dźwięki przyrody. Poczuj, która z melodii Tobie odpowiada najbardziej. Na YT znajdziesz dużo propozycji. Podsyłam też przykładowy link na YT do muzyki, która ułatwia wejście w CZUCIE:

https://www.youtube.com/watch?v=tQk52zjv0J4

Będzie to zarazem pierwszy krok do innych procesów, stanów głębokiej intuicji, a także – po zadaniu pytań- konkretnych wskazówek otrzymanych od inteligencji naszego serca.

POWODZENIA!

Jeśli temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o korzyściach i pracy z przestrzenią serca, to podsyłam:

1.  link do rozmowy z Gregg Bradenem. Przygotowywaliśmy ją razem z Martyna Harland dla magazynu SENS psychologia dla ciebie, z okazji prowadzonych przez Gregga warsztatów w Polsce:  http://filmoterapia.pl/jak-uzdrowic-siebie/.

2. Wywiad przeprowadzony przez Katarzynę Terlecką, założycielka strony HealYourslef, w którym jeszcze więcej opowiadam o stanie koherencji.

—> WYWIAD  Podcast do odsłuchania całego wywiadu: https://anchor.fm/katarzyna-terlecka/episodes/Koherencja-serca—rozmowa-z-dr–Mari-Rozwadowsk-e90rnt/a-a11su97

Jest takie miejsce, w Twoim sercu. Ciche, spokojne, wszechobecne. Jest tam PIĘKNO. Nie ma hałasu, strachu, porażki ani oceny. Jest kolor, dźwięk i Radość. Jest poczucie jedności ze wszystkim, co jest. Poczucie nasycenia. W jego ciszy znajdujesz siebie samego. Twoją prawdę o Tobie. Twoje wewnętrzne przewodnictwo. To Ty. Ufasz mu i fruniesz skacząc z klifu. Twoje serce nigdy Ciebie nie opuszcza. To Ty czasami opuszczasz swoje serce. Miejsce odrywania. Miejsce wolności.

Zapisz się na listę OCZEKUJĄCYCH VIP