logotyp-metanoia-maria-rozwadowska

Koherencja Serca – jak rozmawiać z sercem?

Medytacja koherencji serca, to jedna z najskuteczniejszych metod nawiązania dialogu ze swoim sercem i duszą. Jeśli szukasz wskazówek i odpowiedzi na postawione przez siebie pytania, stan koherencji pomoże Ci uzyskać odpowiedzi pochodzące z mądrości Twojego serca. 

metanoja-maria-rozwadowska-koherencja-serca

 Świadomość zakotwiczona w sercu – jest celem wszystkich zaawansowanych duchowych systemów i twoim naturalnym domem. Jest prawdziwym celem ludzkiego życia.

Jim Self 

Koherencja to stan, w którym następuje harmonizacja i spójność pracy dwóch narządów: SERCA i MÓZGU. Narządy rozpoczynają komunikację, poprzez łączącą je sieć neuronów. 

Każdy z nas miał okazje doświadczyć harmonizacji serca i umysłu. Doznajemy go zwykle spontanicznie, podczas głębokiego poruszenia lub przebłysków intuicji. Zdarza się, że przychodzą nam do głowy wtedy nowe schematy myślenia. Niestety fakt, iż przydarza się nagle i pod wpływem chwili sprawia, że nie możemy wykorzystać go w pełni. 

Wiedza zgromadzona na podstawie najdawniejszych klasztornych zapisków, a także  prace badawcze naukowców z Instytutu HearthMath (IHM), zaowocowały stworzeniem prostej techniki, dzięki której możemy INTENCJONALNIE wejść w stan koherencji wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. 

JAK PRAKTYKOWAĆ – 3 KROKI SYNCHRONIZACJI:

1)  a. PRZENIEŚ SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ ZE ŚWIATA ZEWNĘTRZNEGO DO ŚWIATA WEWNĘTRZNEGO TWOJEGO CIAŁA. Każdy z nas w ciągu dnia koncentruje się na tym, co wokół nas. Początek praktyki polega na świadomym przeskoku z myślenia „out” na myślenie „in”.

    b. POŁÓŻ RĘKĘ NA SERCU. Ten bardzo subtelny i delikatny ruch (złożenie rąk na wysokości klatki piersiowej  lub dotkniecie opuszkami palców obszaru serca), to bardzo wyraźny sygnał dla naszej świadomości, że cała jej uwaga ma przenieść się w przestrzeń serca. NASZ UMYSŁ PODĄŻA ZA DOTYKIEM.

2) SPOWOLNIJ ODDECH. Możesz zastosować schemat 5×7. Przy każdym wdechu licz powoli do pięciu. Przy wydechu do siedmiu.

Spowolnienie i wydłużenie oddechu to kolejny sygnał, który dajesz swojemu ciału, tak jakbyś mówił: JESTEŚ BEZPIECZNY. W tym momencie Twoje ciało hamuje uwalniane z organizmu substancje chemiczne i hormony stresu takie jak kortyzol czy adrenalina, pozwalając tym samym na początek procesu uzdrawiania. CIAŁO ROZUMIE JĘZYK ODDECHU.

3) ZACZNIJ AUTENTYCZNIE ODCZUWAĆ: 

WDZIĘCZNOŚĆ

DOCENIENIE CZEGOŚ LUB KOGOŚ

TROSKĘ lub

WSPÓŁODCZÓWANIE 

Te emocje nie są przypadkowe. Są konkretne i uniwersalne. Wybierz jedno, które najłatwiej Ci poczuć. Zauważ, że w wymienionych uczuciach nie ma „miłości”. To ważne. „Miłość” to pojęcie niosące różne skojarzenia, jest sumą wiązek innych uczuć, nie zawsze idealnie czystych – zależnie od naszej historii i doświadczeń.

UWAGA! 

Żeby proces miał sens i się udał, twoje uczucia muszą być AUTENTYCZNE. Szczerość uczuć to warunek tego, czy FAKTYCZNIE znajdziesz się w przestrzeni serca, czy tylko będziesz MYŚLAŁ, że w tej przestrzeni się znajdujesz.

Wykorzystaj muzykę, która ułatwia wejście w czucie. Pomocne są też dźwięki przyrody. Poczuj, która z melodii Tobie odpowiada najbardziej. Na YT znajdziesz dużo propozycji.

Będzie to zarazem pierwszy krok do innych procesów, stanów głębokiej intuicji, a także – po zadaniu pytań- konkretnych wskazówek otrzymanych od inteligencji naszego serca. 

POWODZENIA! 

WYWIADY:

Jeśli temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o korzyściach i pracy z przestrzenią serca, to podsyłam:

1.  link do rozmowy z Gregg Bradenem. Przygotowywaliśmy ją razem z Martyna Harland dla magazynu SENS psychologia dla ciebie, z okazji prowadzonych przez Gregga warsztatów w Polsce:  http://filmoterapia.pl/jak-uzdrowic-siebie/.

Gregg Braden z Marią Rozwadowska podczas warsztatów w Warszawie 2019 rok

2. Wywiad przeprowadzony przez Katarzynę Terlecką, założycielka strony HealYourslef, w którym jeszcze więcej opowiadam o stanie koherencji i prowadzę krótką medytacje:

—> WYWIAD   Podcast do odsłuchania całego wywiadu: https://anchor.fm/katarzyna-terlecka/episodes/Koherencja-serca—rozmowa-z-dr–Mari-Rozwadowsk-e90rnt/a-a11su97

Kasia Terlecka z Marią Rozwadowską – rozmowa o koherencji serca

Zapisz się na listę rezerwową